Teşekkürler…Bizi ödül(l)e boğdun(!)

Ankara Büyükşehir Belediyesi sayın başkanımız İ.Melih Gökçek bizi ödüle boğdu. Bunu duymayan kalmamıştır. Çünkü bir mahalleyi yeniden inşa edecek maliyette reklam kampanyası düzenlendi bu ödülü duyurmak için. Şimdi bazıları bu ödülü bilemez, ya çok küçümser ya da fazla büyütür gözünde diye ben bir açıklayayım.

Bu ödülü geçtiğimiz sene Katowice, 2006 yılında Szeged, 2004 yılında Oudenaarde, 2002 yılında Gdynia şehirleri almış. Bu şehirlerden herhangi birisinin bile hangi ülkede olduğunu bilen varsa söylesin lütfen, sevaptır… 🙂 Hatta nasıl okunduklarını bile bilseniz yeter. Ama 1955 den beri bu ödülü Londra, Paris, Münih, Madrid ve Roma gibi şehirlerin hiç almamış olması gerçekten beni gururlandırdı bir Ankara’lı olarak(!)

Ankara’nin zaten kopru ve havuzlardan sonraki en büyük ihtiyacı da bu ödüldü. İ.Melih Gökçek’in herzaman yaptığı meydanlardan cocuklara top dağıtma olayını, avrupa kendisine yaptı. Nasıl çocuklar ki, Melih Amca sen topu verdin ama bunu nerde oynayacağız biz diye sormuyorlarsa; Melih Amca’larıda avrupaya biz bu ödülü ne yapacağız diye sormadı. Çünkü kendisi gayet iyi biliyordu.

Teşekkürler Büyükşehir…Bizi ödül(l)e boğdun(!)

batur
25 Kasım 09

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*