Terörist Şehre İndi Eylemle Terör Birbirine Karıştı

Çok küçükken hep teröristler dağa çıktı diye duyardım. Bu normaldi zaten teröristin de orda olması gerekirdi. Hiç şaşırmazdım. Son 5 yıldır teröristler artık şehre indi denirdi ama biz hiç görmezdik. Onlar hep istanbul’un ara sokaklarında yaşarlar, bir şey olsa hemen tırsar oralara kaçarlardı. Sonra birileri “açılım” dedi ve teröristleri şehre davet etti. Bir kısmı dağdan indi davulla zurnayla, diğerleri de saklandıkları ara ve dar sokaklardan çıkıp eylem adı altında terör estirdi. Yani artık terörle eylem birbirine karıştı.

Eskiden polis vardı, öğrenci pankart açardı, teröristen beter muamele görürdü.
Eskiden polis vardı üniversitenin önünden geçerken, burada hainler okuyor derdi.
Eskiden polis vardı, memura bile acımazdı sokaklarda zam dediğinde. Şimdi teröris elinde molotof kokteyli ile polis aracı yakıyor, insanların işyerlerini taşlıyor, bir belediye otobünü yakıyor ve 16 yaşında bir kız çocuğu yanarak ölüyor. Hani analar ağlamayacaktı? Hani nerde o üniversitedeki haine göz açtırmayan polis(!)?

Molotof kokteyli silah sayılmıyor! Ama insanları öldürüyor devletin ve milletin mallarına zarar veriyor. Yarın bir gün silahlarda konuşacak. Avrupa diyecekki Türkiye’deki eylemlerde silah serbesttir. Medeni olcaz ya biz. Özgürlük diye birşey var. Apo’nun hücresi küçükmüş maç yapamiyor adam. Zaten adam eksiği de vardı onları da tamamladılar. Yarın bir de kaleci transfer ederler. Türkcell Süper Lig de bile görürüz yakında kürdistan apo idman yurdu.

Askerden ümüdimizi kestik, polisten kestik? Artık herkes 72 yıl önce ölmüş Ata’dan medet umar hale geldi. Atam ne olcak bu memleketin hali?

batur, 7 Aralık 09

Yanan küçük kızın fotoğrafı:

http://www.bugun.com.tr/haber-detay/85943-serap-eser-hayatini-kaybetti-gundem-haberi.aspx

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*