Masum istatistik

You may also like...

4 Responses

 1. arat says:

  Avrupada babası belli olmayan çocuk sayısını (veya annesinin reddettiği çocuk sayısını) ve Avrupadaki eşlerin birbirini aldatma oranınıda o masum istatistiğinize eklerseniz anlamanız biraz kolaylaşacaktır :-).

  Sadece Fransada geçen yaz sıcaklarda yalnız yaşadığı ve bakılmadığı için bir günde 10.000 küsür yaşlının vefat ettiğini ve bir çoğunun cesetlerinin kokması nedeniyle farkına varıldığını belirtmek isterim. Belki cami yaptıran zihniyeti biraz olsun anlamanıza yardımcı olur.

 2. mehmet soylu says:

  bilimle din arasında olumlu ya da olumsuz bağlantı kurulmaya çalışılan her ülkede her iki alandada gerileme yaşanacağı kanaatindeyim. Bilmek ile inanmak farklı şeyler.

 3. Recep Yüksel says:

  Aslında eğitime en çok önem veren devletlerden biriyiz.Bizde aileler yemez içmez çocuklarını okutur.Bir çoğumuz büyük fedakarlıklarla okudu.Ama sorun okutanda değil okuyanda..Üniversite mezunları iş kurmak için mezun olmuyorlar işçi olmak için mezun oluyorlar.İşverenlerde üniversite okumayıp ticarete atıldıkları için işveren oluyorlar.Gerçekten “Ben okuycam sonra şöyle bir iş kurucam paranın gözüne vurucam” diyen adam görmedim.Herkesin okuduktan sonraki hayali işçi olmak.Okuyanlarında bir çoğunda çalışmaya niyeti yok isteği yok..Hep bir taklitçilik peşindeyiz.Birileri birşey yapsın bizde benzerini baka baka yaparız diyoruz.

 4. admin says:

  Bu yazdıklarınız doğrudur. Ben zaten amerika ya da avrupa hayranı birisi değilim ama konumuzla ne alakası var anlamadım? Tarif ettiğiniz yozlaşmalar bizde de hızlan artıyor malesef. Ama bunun cami sayısı ile ilgisi yoktur. Olsaydı zaten hızlan artmazdı. Cami yapılıyor ama cami ye gidenler hızlan azalıyor. Ya da cami deki öğretiler yozlaşıyor. Konu aslında din değil iyi insan olma kavramıdır. Yani bütün dinlerin ortak noktasıdır aslında. Ayrıca bazı toplumsal değişimler beraberinde kültürel değişimler getirebilir, yeterki bu değişimler faydalı olsunlar. Bizde de sayılar yüksek malesef ama biz de sayılarla cok oynarlar. O zaman siz enflansyon rakamlarına da inanıyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.