• Uncategorized

Tasarım ve Tema Ormanları

Web programlama ile uğraşanlar çok iyi bilirler ki tasarım pis iştir. Bir kere beğeniye bağlı olduğu için ve beğeni de göreceli olduğu için asla herkesi mutlu edemezsiniz. Hatta genelde kendinizi bile mutlu edemezsiniz. İşini iyi bilenler az da olsa biraz photoshop bilirler. Ancak gerçek bir grafiker değilseniz, tasarım yapmak çok zamanınızı alır.

En güzeli hazır bir tema bulup onu kullanmaktır. En kötüsü biraz değişiklik yaparsınız ama baştan uğraşmazsınız. Google da beleş (free) temalar üzerine biraz araştırma yapacak olursanız, cinnet geçirme evresinden geçmiş olmalısınız. En sonunda pes eder ve yeter artık bastırıp parayı alacağım dersiniz.. Sonra ne o… kötü şeyler 60$’dan başlıyor. Sizin beğendikleriniz 80$’ın altında bile yok. Ya aslında biraz uğrassam ben yaparım bunu yaa…dersiniz ve internetteki milyonlarca tasarım çöplüğüne bir kırıntı daha!

Size bu kadar şeyi niye anlattım bilmiyorum…sanırım bir itiraftı 🙂 Ama aslında bir zaman önce keşfettiğim ve yararlandığım bir tema sitesinden bahsetmek istememle başladı herşey. (http://themeforest.net )

themeforest.net’in fiyatları ortalama 12$ ve mutlaka beğeneceğiniz şeyler bulabilirsiniz. Temalar belli bir kontrolden geçtikten sonra oraya koyuluyor. Böylece temaların kodları kaliteli ve kullanışlı.

Sonuç olarak benim söylemek istediğim; herşeyi baştan keşfetmeye gerek yok. Zaman değerli ve ortaya çıkan şey de uzmanının elinde değerli. Web tasarımına ihtiyacınız varsa bir göz atın derim ben.

http://themeforest.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*