Kaplana Semer

Şehit Sayısı > Terörist Sayısı

Şehit sayısı büyüktür terörist sayısı! Yıllardır çatışma haberleri duyarım, okurum ve her zaman şehit sayısı ölü terörist sayısından fazladır. Elbette bu ülkede terör de bitmez terörist de. Gerçi dağdaki bütün teröristler ölse de terör yine bitmez ama herkes bilir ki yanlış birşeyler var bu ülkede yıllardır. Çok güçlü, muazzam eğitime sahip, yetenekli ordumuz buna hiç dikkat çekmez. 10 tane terörist öldürdük diye sevinir. Peki o ölen 17 asker ne olacak? Keske hiç çatışma olmasaydı ve kimse ölmeseydi.  Her terörist için en az bir şehit vereceksek bırakalım bu şavası gitsin.

Teknoloji bizde, para bizde, imkan bizde, sayı bizde ama matematik de hep sınıfta kalıyoruz. Nerde bizim profesyonel askerlerimiz? (bakınız: ordu evleri)  26 eylül 2011 ‘de bir haber okuyorum hainler karakol basmıs, okul basmış. Tam 10 saat sürmüş çatışma. Hani neredeyse yarım gün. Bizden karakol komunatıyla beraber 6 asker şehit, 10 asker yaralı. 4 tanede sivil öğretmen can vermiş. Teröristlerden 3 ölü hain, birisi kadın. Diyelim ki baskın ani olmuş, çok güzel planlanmış olsun, 10 saat boyunca İzmir’den bile yardım gelirdi.

Bu ülkenin normallerine bir türlü alışamadım. Oldum olası çok saçma gelir ve bana fena halde dokunur. Anlayamıyorum! Çözemiyorum!

Eğer size bir kişi kağıttan kaplan derse, “s….lan” dersiniz. Bir başkası derse, “hadi lan” dersiniz. Üçüncü de söle bir düşünürsünüz. Beşinci de bir semer alırsınız. “Kaplana semer” takan da yine ilk siz olursunuz. Bi de bu çok normalmiş gibi yaparsınız ve “herkes” yer!

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

1 Response

  1. ceyda says:

    şehit sayısı>terörist sayısı çok doğru bi tanım olmuş…acı ama gerçekkk…
    eline sağlık….güzel anlatmışsın ülkemizin durumunu….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*