En bi gerçek GDO

You may also like...

2 Responses

  1. ms says:

    durum pek anlattığınız kadar basit ya hep ya hiç önermeleri ile çözülemiyor. ürettiimiz tohumların çaresini bilerek üretilen hastalıklarada dayanıklı olması çokta kolay değil. GDO zararlı doğrudur. Ama ilk darbeyi alternatif kanallardan tohum temin eden kodomanlar yediği için yaygarayı kopardılar. Yoksa emin olun kolesterol ve yüksek tansiyon hatta diş çürüklerimiz bile GDO dan kat kat sağlığımıza zararlı. Bütün manüpülatör güçlerin ( medya, devlet, stklar bile ) manüpülasyolarını genel itibariyle cahil bir ülke olduğumuz için popüler kanallardan yapması zaman zaman bazı konuların bazı dönemlerde çarkların zarar görmesini engellemek için öne çıkartılması bizim gibi ülkelerde çok normal. Bunun daha hızlı başlayıp sonuçlandığı halini borsamızda görmekte mümkün.

  2. admin says:

    Bilakis konu odukça basit!. Ama siz karmaşıklaştırmıssınız tıpkı olayı karıştırmak isteyenler organlar gibi. Ayrıca yazımda bir önerme de yer almıyor.
    Ben zaten GDO ‘nun zararları üzerinde durmadım ve bunun üzerinde durulmasının da gereksiz olduğunu belirttim. Ben sadece bir tarım ülkesi olan Türkiye’nin düştüğü aciz durumu ve tartıştığımız komik şeyleri belirttim. Tohum üretmek derken zaten sıradan bir tarımdan bahsetmiyorum. Onu ben evde saksıda da üretirim. Bahsettiğiniz dayanıklı tohumları bizim üretmemiz gerektiğini ve şu an bizim tartıştığımız şeyleri bize tohum satan ülkelerin tartışması gerektiği üzerinde durdum. Yani şu an sizin yaptığınız gibi medya ve sorumlu kişiler GDO zararlı mıdır, ne kadar zararlıdır, GDO’lu meyve sebze seçme eğitimleri gibi şeyler tartışırken, ben bu duruma nasıl ve neden geldiğimizi, tarım politikası olmayan bir tarım ülkesi ülkesi nasıl olduğumuzu tartışsak daha iyi olmaz mı demek istedim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.